Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Saturday 22 December 2012

Κύπελλο 12/13-Φάση 32-2ος Αγ.: Παναχαϊκή - Ολυμπιακός 1-1 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Κύπελλο 2012-13, Φάση των 32, 1ος αγώνας, Γήπεδο «Κώστας Δαβουρλής», Πάτρα, Τετάρτη 19-12-2012.
Ο Γιάννης Φετφατζίδης δέχεται τα συγχαρητήρια των Γκρέκο, Φουστέρ, Τζεμπούρ και Παπάζογλου για το γκολ του που ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 στο 57ο λεπτό.
Ο Ολυμπιακός πέρασε στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας μετά από ένα κακό αγώνα που (δεν) έληξε ισόπαλος με σκορ 1-1 εναντίον της Παναχαϊκής. Ο διαιτητής Δημητρόπουλος σφύριξε νωρίτερα τη λήξη του αγώνα στο 88' για να γλυτώσει η Παναχαϊκή την τιμωρία για ρίψη αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο και άλλες ενέργειες των οπαδών της. Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ παρέταξε τον Ολυμπιακό σε διάταξη 4-2-3-1 με αρκετούς παίκτες που δε θεωρούνται βασικοί και το γύρισε σε 4-4-2 στην αρχή του 2ου ημιχρόνου με την είσοδο του Τζεμπούρ αντί του Φέισα. Η Παναχαϊκή έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία, έπαιζε με 10 παίκτες από το 37', σκόραρε στη μία από τις 2 τελικές προσπάθειές της (έναντι 17 του Ολυμπιακού).
Τα γκολ πέτυχαν ο Γκούρτσας (4') και ο Γιάννης Φετφατζίδης (57') με πλασσέ μετά από πάσσα-τακουνάκι του Κώστα Μήτρογλου.
Συνθέσεις:
Παναχαϊκή (Γιώργος Κούτσης): Ανδρούτσος, Σπίνουλας, Καραμανλής, Φατιόν, Ντιόγκο (65' Κοιλιάρας), Βοσκόπουλος, Γκούρτσας, Ουρτάδο (42' Κοκκίνης), Ντίνας, Σαλαμαστράκης, Βουνκ.
Αναπληρωματικοί: Πίτκας, Κοιλιάρας, Ολίσε, Βασιλαντωνόπουλος, Κοκκίνης, Λίτσης, Χύζα.
Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Μέγιερι, Ντιακιτέ, Παπάζογλου, Κοντρέρας, Χολέμπας, Γκρέκο, Φέισα (46' Τζεμπούρ), Φουστέρ, Μασάντο (58' Ιμπαγάσα), Φετφατζίδης, Μήτρογλου.
Αναπληρωματικοί: Γιαννιώτης, Μοντέστο, Ζαραδούκας, Ιμπαγάσα, Μανωλάς, Τζεμπούρ, Ιωαννίδης.
Κίτρινες κάρτες: 12' Βοσκόπουλος, 22' Ουρτάδο, 25' Γκρέκο, 71' Καραμανλής, 73' Κοιλιάρας, 84' Βουνκ.
Κόκκινες κάρτες: 37' Βοσκόπουλος.