Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Tuesday 8 January 2013

SL 12/13-16η Αγ.: Ολυμπιακός - Βέροια 3-0 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Superleague 2012-13, 16η αγωνιστική, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Κυριακή 06-01-2013.
Ο Marko Pantelić σκοράρει στο 91ο λεπτό με κεφαλιά από σέντρα ακριβείας και εν κινήσει του Juan Pablo Pino.
Ο Μάρκο Πάντελιτς σκοράρει στο 91ο λεπτό με κεφαλιά από σέντρα ακριβείας και εν κινήσει του Χουάν Πάμπλο Πίνο.
Ο Ολυμπιακός στον πρώτο αγώνα του δευτέρου γύρου είχε μέτρια απόδοση, έκανε παιχνίδι με πολλά γεμίσματα αλλά έγινε καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο του Πίνο στο ντεμπούτο του (δύο ασσίστ και MVP του ματς) και νίκησε την άτολμη νεοφώτιστη ομάδα της Βέροιας με σκορ 3-0.
Σκόρερ οι Μήτρογλου (54'), Τζεμπούρ (86') και Πάντελιτς (90+1').
Συνθέσεις
Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρρολλ, Τοροσίδης, Μανωλάς, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μοντέστο, Μανιάτης, Γκρέκο (46' Πίνο), , Μασάντο (88' Πάντελιτς), Μήτρογλου (78' Φετφατζίδης), Τζεμπούρ.
Αναπληρωματικοί: Μέγιερι, Παπάζογλου, Φέισα, Πάντελιτς, Φετφατζίδης, Ντιακιτέ, Πίνο.
Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης):  Λόπες, Σνάουτσνερ, Ορέστες, Μπάρμπας, Αμαραντίδης, Γεωργέας (49' Καλογέρης), Καφές (68' Σκαθαρούδης), Γκιγέρμο, Ιωάννου (80' Μάνος), Παυλίδης, Κόστλι.
Αναπληρωματικοί: Κοτταρίδης, Τζημογιάννης, Καλτσάς, Μενέντες, Σκαθαρούδης, Καλογέρης, Μάνος.
Κίτρινες κάρτες: 21' Σνάουτσνερ, 36' Γεωργέας, 46' Κόστλι, 61' Κοντρέρας, 85' Αμαραντίδης, 89' Ορέστες, 93' Σκαθαρούδης.