Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Thursday 17 January 2013

Κύπελλο 12/13-Φάση 16-1ος Αγ.: Ολυμπιακός - Καβάλα 2-0 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Κύπελλο 2012-13, Φάση των 16, 1ος αγώνας, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Τετάρτη 16-01-2013.
Ο Ljubomir Feisa πανηγυρίζει το γκολ του στο 81ο λεπτό μαζί με τον Marco Pantelić.
Ο Λιούμπομιρ Φέισα πανηγυρίζει το γκολ του στο 81ο λεπτό μαζί με τον Μάρκο Πάντελιτς.
Ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 την Καβάλα, κάνοντας το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας, αλλά δεν ικανοποίησε με την απόδοσή του. Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ παρέταξε την ομάδα με 4-4-2 και έδωσε την ευκαιρία σε αρκετούς παίκτες που δεν είναι βασικοί να παίξουν σε επίσημο αγώνα με τον Λιούμπομιρ Φέισα να αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις.
Τα γκολ πέτυχαν ο Τάσος Παπάζογλου (59') με κεφαλιά και ο Λιούμπομιρ Φέισα (81') με σουτ.
Συνθέσεις:
Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Μέγιερι, Ντιακιτέ, Παπάζογλου, Μανωλάς, Ζαραδούκας, Φέισα, Γκρέκο, Φετφατζίδης (60' Πάντελιτς), Τζεμπούρ (74' Βλαχοδήμος), Μήτρογλου, Πίνο (57' Αμπντούν).
Αναπληρωματικοί: Γιαννιώτης, Μασάντο, Πάντελιτς, Κοντρέρας, Βλαχοδήμος, Λυκογιάννης, Αμπντούν.
Καβάλα (Νίκος Παπαδόπουλος): Σουλογάνης, Κοτίτσας, Τριποτσέρης, Μαραγκός, Καλαγκάνης, Πλιάγκας, Αναστασόπουλος, Παγώνης, Γελαδάρης (85' Χλωρός), Εντιαγέ (67' Ντος Σάντος), Κούτεφ (60' Μπρατσιάνι).
Αναπληρωματικοί: Ανδρούτσος, Κοκκίνης, Κωνσταντινίδης, Ουρτάδο, Σεϊτάι, Ντίνας, Χύζα.
Κίτρινες κάρτες: 25' Εντιαγέ, 39' Πλιάγκας 59' Κοτίτσας, 65' Ντιακιτέ, 66' Γελαδάρης.
Κόκκινη κάρτα: 62' Πλιάγκας (δεύτερη κίτρινη).