Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Tuesday 22 January 2013

SL 12/13-18η Αγ.: Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Superleague 2012-13, 18η αγωνιστική, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Κυριακή 20-01-2013.
Ο Rafik Djebbour σκοράρει με προβολή στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (45+2') μετά από ασταθή απόκρουση του Ταμπάση σε σουτ του Leandro Greco από φάουλ.
Ο Ραφίκ Τζεμπούρ σκοράρει με προβολή στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (45+2') μετά από ασταθή απόκρουση του Ταμπάση σε σουτ του Λεάντρο Γκρέκο από φάουλ.
Ο Ολυμπιακός μία μέρα μετά την απόλυση του Λεονάρντο Ζαρντίμ και με το ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη ως προπονητή είχε περισσότερη διάθεση, πίεσε ψηλότερα, απέφυγε τις αμέτρητες γιόμες αλλά και πάλι είχε μέτρια απόδοση. Νίκησε, πάντως, τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0 και έφθασε στους 13 βαθμούς τη διαφορά από το δεύτερο στη βαθμολογία Π.Α.Ο.Κ.
Σκόρερ οι Ραφίκ Τζεμπούρ (45+2') και Τζαμέλ Αμπντούν (68').
Συνθέσεις
Ολυμπιακός (Αντώνης Νικοπολίδης): Μέγιερι, Ντιακιτέ, Μανωλάς, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μανιάτης, Μασάντο, Γκρέκο (65' Ιμπαγάσα), Πίνο (72' Μήτρογλου), Τζεμπούρ, Αμπντούν (77' Φετφατζίδης).
Αναπληρωματικοί: Γιαννιώτης, Μοντέστο, Παπάζογλου, Ιμπαγάσα, Πάντελιτς, Μήτρογλου, Φετφατζίδης.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος):  Ταμπάσης, Οικονόμου (55' Ντάσιος), Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Λίλα, Τσουκαλάς, Γεωργίου (72' Νικλητσιώτης), Βίλα (81' Γιάκος), Κοροβέσης, Ίλιτς.
Αναπληρωματικοί: Μπακόλας, Ντάσιος, Γιάκος, Ρουμπουλάκου, Νικλητσιώτης, Μπέριος, Αυγενικού.
Κίτρινες κάρτες: 35' Τζημόπουλος, 39' Γεωργίου.