Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Monday 3 December 2012

Κύπελλο 12/13-Φάση 32-1ος Αγ.: Ολυμπιακός - Παναχαϊκή 2-0 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Κύπελλο 2012-13, Φάση των 32, 1ος αγώνας, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Τετάρτη 28-11-2012.
Ο Κώστας Μήτρογλου κάνει το 2-0 στο 71ο λεπτό με κεφαλιά από κόρνερ του Παναγιώτη Βλαχοδήμου.
Ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 την Παναχαϊκή, κάνοντας το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας, αλλά δεν ικανοποίησε με την απόδοσή του. Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ επέλεξε το 4-4-2 για πρώτη φορά από την αρχή ενός αγώνα και τα γκολ ήρθαν ξανά από τις στημένες φάσεις. Αρκετοί παίκτες που δεν είναι βασικοί είχαν την ευκαιρία να παίξουν σε επίσημο αγώνα με τους Βλαχοδήμο, Ζαραδούκα και Ντιακιτέ να αφήνουν τις καλύτερες εντυπώσεις.
Τα γκολ πέτυχαν με κεφαλιές ο Τζεμπούρ (47') και ο Μήτρογλου (71').
Συνθέσεις:
Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Μέγιερι, Ντιακιτέ, Παπάζογλου, Κοντρέρας, Ζαραδούκας, Φέισα, Γκρέκο, Φουστέρ (62' Φετφατζίδης), Βλαχοδήμος (79' Μασάντο), Πάντελιτς, Τζεμπούρ (62' Μήτρογλου).
Αναπληρωματικοί: Γιαννιώτης, Μασάντο, Μήτρογλου, Φετφατζίδης, Τάτος, Μανωλάς, Καραγκούνης.
Παναχαϊκή (Γιώργος Κούτσης): Πίτκας, Σαλαμαστράκης, Καραμανλής, Σπίνουλας, Βουνκ (92' Κοκκίνης), Γ. Κοιλιάρας, Βασιλαντωνόπουλος (86' Ουρτάδο), Λίτσης (72' Ντίνας), Βοσκόπουλος, Φατιόν, Γκούρτσας.
Αναπληρωματικοί: Ανδρούτσος, Κοκκίνης, Κωνσταντινίδης, Ουρτάδο, Σεϊτάι, Ντίνας, Χύζα.
Κίτρινες κάρτες: 32' Βοσκόπουλος, 53' Φατιόν, 79' Γ. Κοιλιάρας, 92' Φέισα.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Διαιτητής: Δημήτρης Θάνος (Γρεβενών)
Βοηθοί διαιτητές: Γιώργος Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Γιώργος Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Τέταρτος διαιτητής: Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Χριστόφορος Ζωγράφος (Αθηνών)