Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Wednesday 20 March 2013

SL 12/13-26η Αγ.: Κέρκυρα - Ολυμπιακός 0-1 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Superleague 2012-13, 26η αγωνιστική, «ΕΑΚ Κέρκυρας», Κυριακή 17-03-2013.
Ο Κώστας Μήτρογλου σουτάρει και σκοράρει στο 79ο λεπτό με κεραυνό εκτός περιοχής.
Ο Ολυμπιακός ήταν για άλλη μία φορά κακός αλλά νίκησε μέσα στο ΕΑΚ Κέρκυρας την ουραγό της βαθμολογίας με σκορ 0-1. Οι ερυθρόλευκοι κάπως βελτιώθηκαν μετά τις αλλαγές του Μίτσελ με δύο από τους αναπληρωματικούς να συνεργάζονται στο γκολ.

Το γκολ πέτυχε ο Κώστας Μήτρογλου στο 79' με άπιαστο δυνατό σουτ εκτός περιοχής στο αριστερό παραθυράκι του Αναστασόπουλου μετά από πάσσα του Γιάννη Φετφατζίδη.

Συνθέσεις
Κέρκυρα (Γιάννης Παπακώστας):  Αναστασόπουλος, Τσουμάνης, Πετρούσης, Βενέτης, Αθανασίου (59' Σκέμπης), Τσοκάνης, Στάμου (87' Σίμωσης), Σταμόγιαννος (81' Κρητικός), Αγρίτης, Λεόν, Κυβελίδης.
Αναπληρωματικοί: Στρατηλάτης, Σκέμπης, Γκούμας, Κρητικός, Σίμωσης, Μοσχάκης, Ντινιωτάκης.
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι, Παπάζογλου (70' Μήτρογλου), Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Λυκογιάννης, Φέισα, Μανιάτης, Βλαχοδήμος (63' Φετφατζίδης), Φουστέρ (63' Μασάντο), Αμπντούν, Τζεμπούρ.
Αναπληρωματικοί: Κάρρολλ, Μασάντο, Μοδέστο, Μήτρογλου, Κοντρέρας, Φετφατζίδης.
Κίτρινες κάρτες: 56' Λυκογιάννης, 84' Στάμου.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί διαιτητές: Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς), Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής)
Τέταρτος διαιτητής: Δημήτρης Θάνος (Γρεβενών)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δημήτρης Μπέρσης (Αρκαδίας)