Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Tuesday 5 March 2013

SL 12/13-24η Αγ.: Ο.Φ.Η. - Ολυμπιακός 0-4 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Superleague 2012-13, 24η αγωνιστική, «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης»/«Γεντί Κουλέ», Ηράκλειο, Σάββατο 02-03-2013.
Ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος κάνει το 0-2 στο 69ο λεπτό με κεφαλιά από σέντρα του José Holebas.
Ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος κάνει το 0-2 στο 69ο λεπτό με κεφαλιά από σέντρα του Χοσέ Χολέμπας.
Ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε βελτιωμένος στην κυκλοφορία της μπάλλας και παραγωγή παιχνιδιού, εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία της άμυνας του Ο.Φ.Η. στο ψηλό παιχνίδι και με τρεις κεφαλιές νίκησε μέσα στο Γεντί Κουλέ με σκορ 0-4. Οι ερυθρόλευκοι είχαν την υπεροχή, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες αλλά έπαιξαν στο ρελαντί εκτός από την αρχή και το τέλος του αγώνα. Αξιοσημείωτο γεγονός η επιστροφή του αρχηγού Αβραάμ Παπαδόπουλου σε αγώνα πρωταθλήματος μετά το σοβαρό του τραυματισμό τον Ιούνιο του 2012.
Τα γκολ πέτυχαν ο Ραφίκ Τζεμπούρ στο 7' με κεφαλιά σε σέντρα του Τζαμέλ Αμπντούν, ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος στο 69' με κεφαλιά σε σέντρα του Χοσέ Χολέμπας (πρώτο του γκολ για τον Ολυμπιακό), πάλι ο Τζεμπούρ στο 78' όντας πεσμένος με το γόνατο από διώξιμο του Μπούρμπου και ο Τάσος Παπάζογλου στο 86' με κεφαλιά από κόρνερ του Ιμπαγάσα και πρώτη κεφαλιά του Δημήτρη Σιόβα.
Συνθέσεις
Ο.Φ.Η.(Γιάννης Πετράκης):  Αγριμάκης, Μπούρμπος, Σόουζα, Σαρ, Ιωαννίδης, Μακρής (57' Μπανούσης), Βερόν, Ζαχαράκης (46' Βιτώρος), Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Κουτσιανικούλης.
Αναπληρωματικοί: Γουναρίδης, Μπανούσης, Κανούλας, Κυζερίδης, Κουρδάκης, Νύκταρης, Βιτώρος.
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι, Παπάζογλου, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μανωλάς (79' Σιόβας), Χολέμπας, Φέισα, Μασάντο (67' Μανιάτης), Γκρέκο, Βλαχοδήμος (73' Ιμπαγάσα), Τζεμπούρ, Αμπντούν.
Αναπληρωματικοί: Κάρρολλ, Μανιάτης, Ιμπαγάσα, Μήτρογλου, Κοντρέρας, Φετφατζίδης, Σιόβας.
Κίτρινες κάρτες: 60' Μασάντο, 64' Σόουζα, 91' Μπούρμπος, 92' Μπανούσης.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Διαιτητής: Τάσος Κάκος (Κέρκυρας)
Βοηθοί διαιτητές: Λεωνίδας Βασιλειάδης (Μακεδονίας), Χρήστος Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)
Τέταρτος διαιτητής: Μιχάλης Βοσκάκης (Ρεθύμνου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Φραγκίσκος Σωμαρακάκης (Αθηνών)