Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

SL 12/13-25η Αγ.: Ολυμπιακός - Α.Ε.Κ. 3-0 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Superleague 2012-13, 25η αγωνιστική, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Κυριακή 10-03-2013.
Οι ενδεκάδες του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ με φόντο το κορεό της Θύρας 7 για τα 88α γενέθλια του Ολυμπιακού.
Ο Ολυμπιακός γιόρταζε τα 88α γενέθλιά του, ο κόσμος γέμισε τις εξέδρες για να δει έναν θρίαμβο επί της Α.Ε.Κ. που θα την έφερνε πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού και θα εξασφάλιζε και μαθηματικά τον 40ο τίτλο του πρωταθλητή αλλά οι ερυθρόλευκοι έπαιξαν μέτρια και νίκησαν με 3-0.
Τα γκολ πέτυχαν ο αρχηγός Αβραάμ Παπαδόπουλος στο 14ο λεπτό με προβολή σε κεφαλιά-ασσίστ του Ραφίκ Τζεμπούρ και στο 56ο λεπτό με κεφαλιά σε σέντρα του Χοσέ Χολέμπας και ο Τζαμέλ Αμπντούν στο 62ο λεπτό με σουτ μετά από πάσσα του Ραφίκ Τζεμπούρ.
Συνθέσεις
Ολυμπιακός (Μίτσελ):  Μέγιερι, Παπάζογλου, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Χολέμπας, Φέισα, Μανιάτης, Γκρέκο (38' Μασάντο), Βλαχοδήμος (65' Ιμπαγάσα, 74' Φουστέρ), Τζεμπούρ, Αμπντούν.
Αναπληρωματικοί: Κάρρολλ, Μασάντο, Ιμπαγάσα, Μήτρογλου, Κοντρέρας, Φουστέρ, Σιόβας.
Α.Ε.Κ. (Έβαλντ Λίνεν): Κωνσταντόπουλος, Τσουκαλάς, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής, Τσουμάγκας, Φέτσης (68' Τσίτας), Κορδέρο (89' Αναστασόπουλος), Ρίκκα, Γκερέιρο, Κατίδης, Φούντας (76' Ανάκογλου).
Αναπληρωματικοί: Αραμπατζής, Κατσικοκέρης, Τσίτας, Αναστασόπουλος, Ανάκογλου, Παπαδημητρίου, Τσούπρος.
Κίτρινες κάρτες: 49' Κορδέρο, 58' Παπάζογλου, 78' Μπουγαΐδης, 78' Γκερέιρο, 84' Αβραάμ Παπαδόπουλος.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Διαιτητής: Αθανάσιος Γιάχος (Χίου)
Βοηθοί διαιτητές: Κωσταντίνος Ποντίκης (Πρέβεζας), Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου)
Τέταρτος διαιτητής: Αναστάσιος Παππάς (Αθηνών)
Παρατηρητής διαιτησίας: Μανώλης Γιανναδάκης Λασιθίου (Κορινθίας)