Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Saturday 16 March 2013

Κύπελλο 12/13-Φάση 8-1ος Αγ.: Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Κύπελλο 2012-13, Φάση των 8, 2ος αγώνας, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Τετάρτη 13-03-2013.
Ο Γιάννης Μανιάτης ανοίγει το σκορ με κεφαλιά στο 63ο λεπτό από σέντρα του José Holebas.
Ο Γιάννης Μανιάτης ανοίγει το σκορ με κεφαλιά στο 63ο λεπτό από σέντρα του Χοσέ Χολέμπας.
Ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και προκρίθηκε στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ελλάδας, αλλά και πάλι δεν ικανοποίησε με την απόδοσή του. Ο Μίτσελ παρέταξε την ομάδα με 4-3-3 και έξι αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα σε σχέση με το προηγούμενο αγώνα εναντίον της Α.Ε.Κ. κι έκανε σκληρή κριτική για την απόδοση της ομάδας στις δηλώσεις του μετά τον αγώνα.
Τα γκολ πέτυχαν ο Γιάννης Μανιάτης (63') με κεφαλιά και ο Τζαμέλ Αμπντούν (93') με σουτ.
Συνθέσεις:
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Κάρρολλ, Παπάζογλου (76' Ντιακιτέ), Σιόβας, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μοντέστο, Μανιάτης, Μασάντο (61' Φουστέρ), Βλαχοδήμος (61' Φετφατζίδης), Μήτρογλου, Αμπντούν.
Αναπληρωματικοί: Μέγιερι, Ιωαννίδης, Φετφατζίδης, Φουστέρ, Μανωλάς, Λυκογιάννης, Ντιακιτέ.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Μπαμπανιώτης, Ντάσιος, Μιχαήλ (68' Λίλα), Ρουμπουλάκου, Μπέριος (79' Κοροβέσης), Κεϊτά, Αυγενικού, Νικλητσιώτης, Ντε Βινσέντι (68' Πάντος), Βίλα, Κολοβέτσιος.
Αναπληρωματικοί: Μπακόλας, Λίλα, Πάντος, Γιάκος, Νάκος, Χαρίσης, Κοροβέσης.
Κίτρινες κάρτες: 23' Κεϊτά, 38' Αυγενικού, 86' Κολοβέτσιος.