Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Tuesday 26 February 2013

SL 12/13-23η Αγ.: Ολυμπιακός - Άρης 2-1 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Superleague 2012-13, 23η αγωνιστική, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Κυριακή 24-02-2013.
Ο Rafik Djebbour ανοίγει το σκορ με δεξί σουτ στο 9ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Jose Holebas.
Ο Ραφίκ Τζεμπούρ ανοίγει το σκορ με δεξί σουτ στο 9ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χοσέ Χολέμπας.
Ο Ολυμπιακός, μετά την ευρωπαϊκή απογοήτευση και αποκλεισμό από την Λεβάντε, έπιασε καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο αλλά ήταν μέτριος στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε τον Άρη με 2-1. Ο Μίτσελ κατέβασε την ομάδα με 4-3-3 σε ένα μισοάδειο Καραϊσκάκης, είδε να γίνονται και να χάνονται πολλές ευκαιρίες και στο τέλος την ομάδα να φεύγει από το γήπεδο μέσα σε αποδοκιμασίες.
Τα γκολ πέτυχαν οι Ραφίκ Τζεμπούρ (9') με σουτ από κόρνερ, Γιάννης Μανιάτης (37') με δεξί πλασέ από ασσίστ του Παναγιώτη Βλαχοδήμου και Αγγελούδης (65').
Συνθέσεις
Ολυμπιακός (Μίτσελ):  Μέγιερι, Παπάζογλου, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Φέισα, Μανιάτης, Μασάντο (66' Ιμπαγάσα), Βλαχοδήμος (88' Γκρέκο), Τζεμπούρ, Αμπντούν (78' Φετφατζίδης).
Αναπληρωματικοί: Κάρρολλ, Ιμπαγάσα, Μήτρογλου, Φετφατζίδης, Παπαδόπουλος, Λυκογιάννης, Γκρέκο.
Άρης (Γιάννης Μιχαλήτσος): Διούδης, Καζναφέρης, Πουλίδο, Παπαζαχαρίας, Ζαραδούκας (56' Τσουκάνης), Κοτσαρίδης (46' Τριανταφυλλάκος), Παπαστεριανός, Τάτος, Γιαννιώτας, Ηρακλής (46' Αγγελούδης), Διαμαντάκος.
Αναπληρωματικοί: Γκέλης, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης, Τσουκάνης, Σούνας, Καραγιάννης.
Κίτρινες κάρτες: 34' Τάτος.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί διαιτητές: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Γιώργος Γεωργιάδης (Κοζάνης)
Τέταρτος διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δημήτρης Γκρούτσης (Κορινθίας)