Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Monday 18 February 2013

SL 12/13-22η Αγ.: Ξάνθη - Ολυμπιακός 0-2 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Superleague 2012-13, 22η αγωνιστική, «Skoda Ξάνθη Arena», Ξάνθη, Κυριακή 17-02-2013.
Ο Paulo Machado πανηγυρίζει το 1-0 που πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 29ο λεπτό.
Ο Πάουλο Μασάντο πανηγυρίζει το 1-0 που πέτυχε
με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 29ο λεπτό.
Ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε βελτιωμένος στην παραγωγή παιχνιδιού αλλά όχι αρκετά αποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια και νίκησε εκτός έδρας την Ξάνθη πετυχαίνοντας μόνο 2 γκολ. Οι ερυθρόλευκοι είχαν την υπεροχή, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και κέρδισαν την ηρεμία τους μετά το 3-0 στην έδρα της Λεβάντε και πριν τη ρεβάνς της Πέμπτης. Ο Αστέρας Τρίπολης είναι τώρα 2ος στους -16 βαθμούς.
Τα γκολ πέτυχαν οι Πάουλο Μασάντο στο 29' με απευθείας εκτέλεση φάουλ και Ράφικ Τζεμπούρ στο 68' με κοντινό πλασέ μετά από απόκρουση του Λοντίγκιν σε σουτ του Γιάννη Μανιάτη.
Συνθέσεις
Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Λοντίγκιν, Μπέρτος, Γούτας, Βάλλας, Μάρτινς (46' Μπαξεβανίδης), Φλίσκας, Ντάνι (57' Μαρσελίνιο), Μαρίν, Μάνταλος, Σμιθ (71' Ράνος), Ονουάτσι.
Αναπληρωματικοί: Λυμπερόπουλος, Μπαξεβανίδης, Ράνος, Σολτάνι, Γκλέισον, Μαρσελίνιο, Πρίττας.
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι, Παπάζογλου, Σιόβας, Κοντρέρας, Λυκογιάννης, Φέισα, Μανιάτης, Μασάντο (63' Γκρέκο), Βλαχοδήμος (79' Ιμπαγάσα), Αμπντούν, Τζεμπούρ (84' Μήτρογλου).
Αναπληρωματικοί: Κάρρολλ, Μοντέστο, Ιμπαγάσα, Μήτρογλου, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Γκρέκο.
Κίτρινες κάρτες: 28' Ντάνι, 53' Μάνταλος, 73' Γκρέκο, 87' Παπάζογλου.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Διαιτητής: Ανδρέας Παππάς (Αθηνών)
Βοηθοί διαιτητές: Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής), Νικόλαος Γεωργαλάκος (Αθηνών)
Τέταρτος διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Χριστόφορος Ζωγράφος (Αθηνών)