Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Tuesday 5 February 2013

Κύπελλο 12/13-Φάση 16-2ος Αγ.: Καβάλα - Ολυμπιακός 0-1 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Κύπελλο 2012-13, Φάση των 16, 2ος αγώνας, Γήπεδο «Ανθή Καραγιάννη», Καβάλα, Τετάρτη 30-01-2013.
Ο Δημήτρης Σιόβας δέχεται τα συγχαρητήρια των Παναγιώτη Βλαχοδήμου και Κώστα Μήτρογλου για το γκολ του που πέτυχε με κεφαλιά στο 12ο λεπτό.
Ο Ολυμπιακός πέρασε στους 8 του Κυπέλλου Ελλάδας 2013 μετά από ένα κακό αγώνα που κέρδισε με σκορ 0-1 εναντίον της Καβάλας σε ένα χωράφι. Ο Αντώνης Νικοπολίδης έστησε την ομάδα με 4-2-3-1 και έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες που δε θεωρούνται βασικοί. Πρώτη εμφάνιση του Αβραάμ Παπαδόπουλου μετά από 7.5 μήνες.
Το γκολ πέτυχε ο Δημήτρης Σιόβας στο 12ο λεπτό με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Λεάντρο Γκρέκο.
Συνθέσεις: Καβάλα (Νίκος Παπαδόπουλος): Αποστολίδης, Παγώνης (52' Εντιαγέ), Τριποτσέρης, Κάργας, Γελαδάρης (52' Ρεβυθόπουλος), Καλαγκάνης, Μαραγκός, Αναστασόπουλος, Πλιάγκας (63' Ντος Σάντος), Πάτο, Κούτεφ.
Αναπληρωματικοί: Σουλογάνης, Κοτίτσας, Πακάλτσης, Εντιαγέ, Ρεβυθόπουλος, Ντος Σάντος, Χλωρός, Ντουτσαρίδης, Μπρατσιάνι.
Ολυμπιακός (Αντώνης Νικοπολίδης): Κάρρολλ, Παπάζογλου, Μανωλάς (46' Αβραάμ Παπαδόπουλος), Σιόβας, Λυκογιάννης, Μοντέστο, Φέισα, Φετφατζίδης, Γκρέκο (59' Πίνο), Βλαχοδήμος, Μήτρογλου.
Αναπληρωματικοί: Γιαννιώτης, Μασάντο, Τζεμπούρ, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Ντιακιτέ, Αμπντούν, Πίνο.
Κίτρινες κάρτες: 34' Γκρέκο, 57' Παπάζογλου.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:

Διαιτητής: Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί διαιτητές: Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής), Θανάσης Θανασακούδης (Μακεδονίας)
Τέταρτος διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)
Παρατηρητής διαιτησίας: Θοδωρής Γκαϊτατζής (Δράμας)