Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

SL 12/13-11η Αγ.: Ολυμπιακός - Κέρκυρα 2-0 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter

Superleague 2012-13, 11η αγωνιστική, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Σάββατο 17-11-2012.
Ο Djamel Abdoun επιχειρεί ανάποδο ψαλίδι σε σέντρα του Drissa Diakité.
Ο Τζαμέλ Αμπντούν επιχειρεί ανάποδο ψαλίδι σε σέντρα του Ντρισσά Ντιακιτέ.
Ο Ολυμπιακός είχε την απόλυτη υπεροχή απέναντι στην ταμπουρωμένη Κέρκυρα και την νίκησε με σχετική ευκολία με 2-0, λίγες μέρες πριν τον κρίσιμο εκτός έδρας αγώνα με την Σάλκε για την 5η αγωνιστική του Champions League. Στα αξιοσημείωτα η επανεμφάνιση, μετά τον εκτός έδρας αγώνα στο Άρσεναλ, του Ντρισσά Ντιακιτέ σε ρόλο δεξιού μπακ με ανακήρυξή του σε MVP στο ντεμπούτο του για τη Σούπερ Ληγκ, το ντεμπούτο σε επίσημο αγώνα του Ολυμπιακού για τον παροπλισμένο Γιάννη Ζαραδούκα, το έκτο γκολ στους τελευταίους 6 αγώνες για τον Μήτρογλου και η συνεχιζόμενη περίοδος φόρμας του Τζαμέλ Αμπντούν.
Τα γκολ πέτυχαν με κεφαλιές ο Κώστας Μήτρογλου (23') μετά από σέντρα του Ντρισσά Ντιακιτέ και ο Δημήτρης Σιόβας (55') από κόρνερ του Τζαμέλ Αμπντούν.
Συνθέσεις:
Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρρολλ, Ντιακιτέ, Παπάζογλου, Σιόβας, Χολέμπας, Μοδέστο (70' Φέισα), Ιμπαγάσα (80' Ζαραδούκας), Γκρέκο, Φουστέρ, Μήτρογλου (73' Τζεμπούρ), Αμπντούν.
Αναπληρωματικοί: Μέγιερι, Μασάντο, Ζαραδούκας, Φέισα, Τζεμπούρ, Κοντρέρας, Πάντελιτς.
Κέρκυρα (Άκης Μάντζιος): Στρατηλάτης, Ζουμπουλάκης, Έντερ Μοντέιρο, Βενέτης, Κοντοδήμος (83' Βασιλόγιαννης), Μπουκουβάλας, Κρητικός, Αγρίτης (35' Καραλής), Τσοκάνης, Γιάντσης, Μπάρκογλου (54' Καραπέτσας).
Αναπληρωματικοί: Ριγανάς, Πετρούσης, Καραλής, Γκούμας, Λώττας, Βασιλόγιαννης, Καραπέτσας.
Κίτρινες κάρτες: 62' Έντερ Μοντέιρο, 65' Φουστέρ, 75' Καραπέτσας.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Ιωαννίδης (Αργολίδας)
Βοηθοί διαιτητές: Πολυχρόνης Κωστάρας (Αιτωλοακαρνανίας), Νικόλαος Γεωργαράκος (Αθηνών)
Τέταρτος διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)
Παρατηρητής διαιτησίας:  Γεράσιμος Μαζαράκης (Κεφαλλονιάς)