Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

SL 12/13-10η Αγ.: Α.Ε.Κ. - Ολυμπιακός 0-4 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Superleague 2012-13, 10η αγωνιστική, Ολυμπιακό Στάδιο Σπύρος Λούης - Ο.Α.Κ.Α., Κυριακή 11-11-2012.
Ο Djamel Abdoun ανοίγει το σκορ με πέναλτυ στο 23ο λεπτό..
Ο Τζαμέλ Αμπντούν ανοίγει το σκορ με πέναλτυ στο 23ο λεπτό.
Ο Ολυμπιακός είχε μέτρια ως κακή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο αλλά βελτιώθηκε στην επανάληψη και πέτυχε ευρεία νίκη με σκορ 0-4 απέναντι στην παραπαίουσα ομάδα της Α.Ε.Κ.
Στο 22ο λεπτό ο Γιάγκο ανέτρεψε τον Μήτρογλου σε χαμηλή σέντρα του Τοροσίδη και πήρε κόκκινη κάρτα για το πέναλτυ. Ο Αμπντούν το εκτέλεσε κι έκανε το 0-1 και η Α.Ε.Κ. έχασε κάθε ελπίδα να χτυπήσει τον αγώνα με 10 παίκτες.
Τα άλλα τρία γκολ πέτυχαν ο Κώστας Μήτρογλου (57') με μακρινό αριστερό σουτ, ο Νταβίδ Φουστέρ (85') με εναέριο δεξί σουτ σε σέντρα του Αμπντούν και πάλι ο Κώστας Μήτρογλου (88') με αριστερό πλασέ.

Συνθέσεις
Α.Ε.Κ. (Έβαλντ Λίνεν): Κωνσταντόπουλος (66' Αραμπατζής), Λαγός, Γιάγκο, Κουτρουμπής, Βλάχος, Φέτσης, Κορδέρο, Κοντοές, Γκερέιρο (30' Μπουγαΐδης), Κατίδης, Κατσικοκέρης (66' Φούντας).
Αναπληρωματικοί: Αραμπατζής, Παυλής, Ρίκκα, Φουρτάδο, Φούντας, Μπουγαΐδης, Αρκούδας.
Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρρολλ, Τοροσίδης, Παπάζογλου, Σιόβας, Χολέμπας (86' Μοντέστο), Φέισα, Μασάντο (65' Ιμπαγάσα), Γκρέκο, Φουστέρ, Μήτρογλου, Αμπντούν.
Αναπληρωματικοί: Μέγιερι, Μανιάτης, Μοντέστο, Ιμπαγάσα, Πάντελιτς, Τζεμπούρ, Βλαχοδήμος.
Κίτρινες κάρτες: 45' Χολέμπας, 73' Γκρέκο, 77' Βλάχος, 93' Αμπντούν.
Κόκκινη κάρτα: 22' Γιάγκο.
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα:
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί διαιτητές: Δημήτρης Σαραϊδάρης (Μακεδονίας), Λεωνίδας Βασιλειάδης (Μακεδονίας)
Τέταρτος διαιτητής: Γιώργος Κύζας (Δράμας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Φραγκίσκος Σωμαρακάκης (Αθηνών)