Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

CL 12/13-4η Αγ.: Olympiacos - Montpellier 3-1 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Champions League 2012-13, Group B (4η αγωνιστική), Γήπεδο Καραϊσκάκης, Τρίτη 06-11-2012.
Olympiacos's players celebrate Leandro Greco's goal.
Οι παίκτες του Ολυμπιακού γίνονται ένα κουβάρι για να πανηγυρίσουν το γκολ του Λεάντρο Γκρέκο που έκανε το σκορ 2-1 στο 80ο λεπτό
Ο Ολυμπιακός πήρε μπρος μετά την ισοφάριση της Μονπελιέ στο 67ο λεπτό με αυστηρό πέναλτυ και πέτυχε δύο γκολ σε 2 λεπτά, στο 80ο και 82ο, για να νικήσει με 3-1 τους Γάλλους στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής ημέρας για τον 2ο όμιλο του Τσάμπιονς Ληγκ.
Μερικά λεπτά μετά την επίτευξη του γρήγορου γκολ στο 4ο λεπτό, ο Ολυμπιακός έδωσε γήπεδο στη Μονπελιέ, έπαιζε με τη φωτιά και "μύριζε" ισοφάριση, η οποία, όταν ήρθε, έφερε την άμεση αντίδραση και μεταμόρφωση του Ολυμπιακού.
Η ισοπαλία στον αγώνα Σάλκε-Άρσεναλ με σκορ 2-2 έκανε τον όμιλο πολύ ανταγωνιστικό με τη Σάλκε στους 8 βαθμούς, την Άρσεναλ στους 7, τον Θρύλο στους 6 και την Μονπελιέ μακριά στον 1. Η πρόκριση στο Europa League είναι πλέον σχεδόν σίγουρη.
Τo γκολ πέτυχαν οι Μασάντο (4'), Younés Belhanda (67') με πέναλτυ, Λεάντρο Γκρέκο (80') και Μήτρογλου (82').
Συνθέσεις:
Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρρολλ, Τοροσίδης, Σιόβας, Μανωλάς, Χολέμπας, Μοντέστο (72' Φουστέρ), Μανιάτης, Γκρέκο, Μασάντο (87' Φέισα), Μήτρογλου (93' Λυκογιάννης), Αμπντούν.
Αναπληρωματικοί: Μέγιερι, Παπάζογλου, Φέισα, Πάντελιτς, Φετφατζίδης, Φουστέρ, Λυκογιάννης.
Montpellier (René Girard): Jourdren, Bocaly, Yanga-Mbiwa, Hilton (79' Congré), Bedimo, Saihi, Marveux, Cabella (46' Charbonnier), Mounier (62' Tinhan), Belhanda, Camara.
Αναπληρωματικοί: Pionner, Charbonnier, Herrera, Congré, Pitau, Tinhan, El Kaoutari.
Κίτρινες κάρτες: 40' Bocaly, 44' Γκρέκο, 43' Camara, 66' Αμπντούν, 66' Μοντέστο, 77' Tinhan, 82' Μήτρογλου, 86' Χολέμπας.