Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

Κύπελλο 12/13-Ημιτελικά-1ος Αγ.: Ολυμπιακός - Πανθρακικός 6-2 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
Κύπελλο 2012-13, Ημιτελικά, 1ος αγώνας, Γήπεδο Καραϊσκάκης, Πέμπτη 18-04-2013.
Ο Γιάννης Φετφατζίδης εν δράσει.
Ο Ολυμπιακός συνέτριψε με 6-2 τον Πανθρακικό, παρότι ισοφαρίστηκε από 2-0 σε 2-2 (σκορ ημιχρόνου), και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδας. Αξιοσημείωτο το ότι στο οκτάλεπτο 48'-55' ο Ολυμπιακός πέτυχε 4 γκολ.
Τα γκολ πέτυχαν ο Χρήστος Μελίσσης (4') με αυτογκόλ μετά από σουτ του Νταβίντ Φουστέρ, ο Άριελ Ιμπαγάσα με σουτ (11') μετά από «ποδιά», ο Χρήστος Τζάνης (19') με σουτ μετά από ατομική προσπάθεια, ο Αντριάν Λουσέρο (32') με σουτ μετά από ωραίο συνδυασμό, ο Κώστας Μήτρογλου (48') με κεφαλιά μετά από σέντρα του Άριελ Ιμπαγάσα, ο Γιάννης Φετφατζίδης (51') με σουτ μετά από σλάλομ, πάλι ο Κώστας Μήτρογλου (53') με κεφαλιά μετά από απόκρουση του Δημήτρη Κουτσόπουλου σε σουτ του Πάουλο Μασάντο και ο Νταβίντ Φουστέρ (55') με σουτ μετά από πάσσα του Φρανσουά Μοντέστο.
Συνθέσεις:
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Κάρρολλ, Μοντέστο, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Φέισα, Μασάντο, Ιμπαγάσα, Βλαχοδήμος (42' Φετφατζίδης), Μήτρογλου (69' Ιωαννίδης), Φουστέρ (76' Μανιάτης).
Αναπληρωματικοί: Μέγιερι, Μανιάτης, Ιωαννίδης, Φετφατζίδης, Κοντρέρας, Α. Παπαδόπουλος, Λυκογιάννης.
Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης):   Κουτσόπουλος, Μελίσσης, Σερφά, Μακρυδημήτρης, Ντιόγκο, Μουνάφο (61' Μπαικαρά), Στάθης, Κάστσελαν, Λουσέρο, Τζάνης (61' Δ. Παπαδόπουλος), Μίνγκας (84' Καθάριος).
Αναπληρωματικοί: Βρονταράς, Νουκ, Δ. Παπαδόπουλος, Μπαϊκαρά, Καθάριος, Σαρακατσάνος, Σκλιοπίδης.
Κίτρινες κάρτες: 60' Χολέμπας.