Προσοχή!!! Αν δεν παίζει το video στρήμινγκ από το tudou.com δοκιμάστε με Google Chrome αφού πρώτα εγκαταστήσετε το Unblock Youkou extension και επαναρχίσετε τον browser.
Attention!!! If video streams from tudou.com fail to play, try with Google Chrome after installing Unblock Youkou extension and restarting the browser.

LL 11/12-Day 34: Barcelona - Real Madrid 1-2 (video)

Visit our Facebook page Επισκεφθείτε μας στο Facebook Follow us on Twitter Follow us on Twitter
La Liga 2011-12, 34η αγωνιστική, Camp Nou, Barcelona, Σάββατο 21-04-2011.
Cristiano Ronaldo shoots to score the second goal for Real Madrid. Mascherano can only watch.
Ο Cristiano Ronaldo σουτάρει και σκοράρει το δεύτερο γκολ για την Ρεάλ Μαδρίτης υπό το ...βλέμμα του Mascherano.
Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Μπαρτσελόνα μετά το 1-0 της περασμένης Τετάρτης από την Τσέλση στο Στάμφορντ Μπριτζ στον πρώτο ημιτελικό του Champions League. Και πάλι με συντριπτική κατοχή της μπάλλας. Αυτήν τη φορά τα ποσοστά ήταν 72%-28%, με 14 ευκαιρίες εκατέρωθεν και την Μπάρτσα να βρίσκει τις μισές φορές (3) το στόχο σε σχέση με την Ρεάλ (6). Η φλυαρία της Μπάρτσα με την κατοχή της μπάλλας, οι επιλογές του Guardiola, π.χ. η επιλογή του Tello και η καθυστερημένη αλλαγή του, η καλή τακτική του Μουρίνιο και η γρήγορη απάντηση του Ρονάλντο στο γκολ της ισοφάρισης του Σάντσεζ εξασφάλισαν τη νίκη και το πρωτάθλημα για την Ρεάλ που έχει πλέον διαφορά 7 βαθμών από την Μπαρτσελόνα στη βαθμολογία.
Τα γκολ πέτυχαν οι Khedira (17'), Sánchez (70') και Ronaldo (73').
Συνθέσεις:
Barcelona (Pep Guardiola): Valdés, Alves, Puyol, Mascherano, Adriano (74' Pedro), Busquets, Thiago, Xavi (69' Sánchez), Iniesta, Messi, Tello (81' Fábregas).
Αναπληρωματικοί: Keita, Pinto, Fábregas, Piqué, Sánchez, Pedro, Montoya.
Real Madrid (Jose Mourinho): Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrão, Khedira, Xabi Alonso, Di María (74' Granero), Özil (89' Callejón), Benzema (93' Higuaín), Ronaldo.
Αναπληρωματικοί: Kaká, Albiol, Higuaín, Marcelo, Adán, Granero, Callejón.
Κίτρινες κάρτες: Busquets (15'), Pepe (43'), Xabi Alonso (47'), Özil (77'), Granero (78'), Mascherano (86').
Διαιτητής: Alberto Undiano Mallenco
Δείτε ολόκληρο τον αγώνα (αγγλική περιγραφή):
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Cristiano Ronaldo is about to shoot and score Real's second goal to finish a fast counter-attack and Özil's great assist pass under Mascherano's gaze.
Ο Cristiano Ronaldo είναι έτοιμος να σουτάρει και να βάλει το δεύτερο γκολ της Ρεάλ μετά από μια γρήγορη αντεπίθεση και καταπληκτική ασσίστ πάσσα από τον Özil.

Cristiano Ronaldo celebrates his goal that made the score 1-2 on the 73rd minute.
Ο Cristiano Ronaldo πανηγυρίζει το γκολ του που έκανε το σκορ 1-2 στο 73ο λεπτό.

Sam Khedira scores the first goal of the match after a corner kick.
Ο Sam Khedira σκοράρει το πρώτο γκολ του αγώνα μετά από κτύπημα κόρνερ.

Ο Sam Khedira celebrates his goal that made the score 0-1.
Ο Sam Khedira πανηγυρίζει το γκολ του για το 0-1.

Alexis Sánchez celebrates his goal that equalised the scoreline on the 70th minute, only one minutes after he came into the pitch to replace Xavi.
Ο Alexis Sánchez πανηγυρίζει το γκολ του που ισοφάρισε το σκορ στο 70ο λεπτό μόλις ένα λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή του Xavi.

Cristiano Ronaldo avoids Puyol's tackle and advances towards Barcelona's goal area.
Ο Cristiano Ronaldo αποφεύγει τον Puyol και επελαύνει προς την περιοχή της Μπαρτσελόνα.